Music Machines Blog – Obsługa imprez

Kompleksowa Obsługa Imprez – Poznajmy się :)

CWKS #9

Oświetlenie imprez

Mamy już wrzesień – skończył się czas urlopów, wakacji i lenistwa. Pora więc wracać do obowiązków. Po sierpniowej przerwie w CoWtorkowych Przeglądach Sprzętowych wracamy z nową siłą, nowymi pomysłami i zapałem. Zastanawialiśmy się o czym napisać na pierwszy raz. I z pomocą przyszła praca – w ostatnich dniach zdarzyło się bowiem pracować z pewnym wielozadaniowym urządzeniem. Listwą led lub też inaczej zwanym LedBarem.

Metrowa listwa z licznymi lampkami ledowymi świeci różno-kolorowym światłem. Dzięki różnym programom oraz możliwości ręcznego ustawiania uzyskać możemy liczne odcienie statycznego światła jak również światła ruchomego. Wbudowane czujniki pozwalają nawet na ustawienie aby światło „tańczyło” w rytm muzyki. Dzięki temu dynamika migania dostosowana jest do dynamiki puszczanej muzyki. Jest bardzo efektowne wykończenie na imprezę.

Najczęściej jednak wykorzystywana jest jako element dekoracyjny elementów architektonicznych. Co to znaczy? Położona na ziemi listwa rzuca smugę światła na ścianę (obiekt) pod którym się znajduje, nadając niecodzienny wygląd, podkreślając detale i grając cieniami. Jeżeli zależy nam na wyeksponowaniu koloru marki możemy całe pomieszczenie oświetlić zgodnie z życzeniem.

Dodatkową zaletą jest też duża liczba zastosowań. Oprócz położenia pod ścianą aby światło padało na jakiś element, możemy również powiesić listwę frontem do ludzi, tak aby świeciła na wprost. W ten sposób można uzyskać ciekawe aranżacje sceny czy stoiska. Dodatkową zaletą jest możliwość sterowania sterownikami światła (DMX), dzięki czemu nie musi to być raz wybrany program, ale może dostosować się dynamicznie do zmian zachodzących na scenie.

No i na koniec – listwa jest tania, relatywnie mała i wygodna. Montaż trwa tyle co położenie jej w odpowiednim miejscu, podpięcie do prądu i wybranie odpowiedniego programu. Producenci pomyśleli również o estetyce – jeżeli chcemy postawić kilka listew w rzędzie nie będzie potrzebna duża liczba przedłużaczy – pierwsza listwa podłączona do gniazdka przekazywać może prąd do kolejnej, a ta do następnej dzięki kablom schuko i systemowi „podaj dalej”.

Na zdjęciach zobaczycie klika rzeczy o których pisałem powyżej.

Do zobaczenia w kolejny wtorek!

Możliwość komentowania jest wyłączona.