Music Machines Blog – Obsługa imprez

Kompleksowa Obsługa Imprez – Poznajmy się :)

CWKS #8

W dzisiejszym CoWtorkowym Komentarzu Sprzętowym element, który już w pewnym sensie był omawiany, ale jest na tyle szczególny, że zasługuje na osobny artykuł. W CWKS #2 pisaliśmy o konstrukcji aluminiowej quadrosystem. Tym razem będzie coś podobnego – okrągły trawers.

Okrągłe trawersy często stosuje się na scenach, podczas koncertów, na których oświetlenie ma stworzyć klimat i show. Podwieszona na górze konstrukcja nie tylko ciekawie się prezentuje, ale jest również ciekawym elementem scenograficznym. Typowym rozwiązaniem jest stosowanie normalnych trawersów ustawionych równolegle do linii sceny, na których podwieszone są efekty świetlne. Rozwiązanie to jest wygodne i dobrze wygląda, lecz nie zawsze sprawdza się idealnie. Kiedy dach sceny jest kopułą (jak na przykład w naszym Mobilnym Amfiteatrze) proste trawersy nie sprawdzą się. Za to zawieszony centralnie okrągły sprawdzi się idealnie. Na całym okręgu trawersu podwiesić można efekty, ruchome głowy i inne lampy. Układ daje dodatkowe możliwości aranżacji światła.

Ale okrągły trawers sprawdzi się nie tylko na scenie. Jeżeli pomieszczenie w którym odbywać się będzie wydarzenie ma odsłonięte konstrukcje stropowe możliwe będzie tam podwieszenie „kółka”. W ten sposób każdy event może wykorzystać okrągły trawers. Ważne jest to, że służyć może nie tylko do światła. Zawieszony pod sufitem, może być obwieszony głośnikami, które grać będą w każdym kierunku. Albo tkanina zawieszona i spuszczona w dół stworzy słup, który można ciekawie oświetlić, tworząc scenografię. A może zamiast zawiesić poziomo, zawiesić pionowo?

Okrągły trawers daje wiele możliwości aranżacji i budowy scenografii, wygląda niebanalnie, a prawidłowo użyty przyciągnie wzrok.

Możliwość komentowania jest wyłączona.