Music Machines Blog – Obsługa imprez

Kompleksowa Obsługa Imprez – Poznajmy się :)

CWKS #7 – Sznur lampek

Sznur lampek, łańcuch lampek, lampki do powieszenia… na choince… takie są pierwsze skojarzenia, kiedy wymawiamy, piszemy te słowa. A przecież takie sznury mogą i są typowymi metodami ozdobnymi na imprezach, koncertach czy „potańcówkach”.

Nasz sznur lampek jest ponad 20 metrowy, gęsto upakowany różnokolorywymi lampkami. Co więcej sprawdza się bardzo dobrze, a to dlatego że jest selfmade, mamy więc gwarancję użycia najlepszych materiałów. W założeniu służyć miał do zamknięcia „od góry” otwartego parkietu tanecznego. Na zdjęciach w galerii zobaczycie jego wykorzystanie podczas garden wedding (popularne na zachodzie, u nas na razie raczkujące). Kolorowe światło rozjaśniło parkiet i nadało uroku całemu wydarzeniu. Z daleka było widać, że coś się dzieje.

Tego typu imprezy, zwłaszcza w okresie letnim stają się co raz bardziej popularne. Wiele parków, domów kultury itp chce organizować „old schoolowe” potańcówki, nie tylko dla emerytów. Nadajmy więc temu wydarzeniu old schoolowe światło.

Lampki rozwiesić trzeba na czymś wytrzymałym. Jeżeli jest dostępna jakaś konstrukcja (altanka, hala namiotowa etc) możemy wykorzystać ich konstrukcje. Jeżeli jesteśmy całkiem na zewnątrz i nie ma punktu zaczepienia, wystarczą słupki (drzewo, latarnia, budynek) do których przymocujemy stalowe linki. Tak rozciągnięte linki pozwolą zawiesić sznur lampek sztywno i równo (nie będzie bezwładnie zwisał, zagrażając zaczepieniem o co bujniejszą fryzurę).

Ale sposobów wykorzystania lampek może być więcej. Np możemy obwiesić nimi scenę, tworząc podstawową scenografię świetlną. Albo możemy rozwiesić je na scenografii i stworzyć… klimat świąteczny… no i trafiliśmy do punktu wyjścia. Może letnie upały wzmagają w nas tęsknotę za zimowym chłodkiem, choinką i kubkiem kakao. Ech…

DO NASTĘPNEGO WTORKU!

Możliwość komentowania jest wyłączona.