Music Machines Blog – Obsługa imprez

Kompleksowa Obsługa Imprez – Poznajmy się :)

CWKS #6 – Kolumna aktywna ElectroVoice ZXA-1

Kolejny wtorek – kolejny CoWtorkowy Komentarz Sportowy. Dzisiaj znowu wrócimy do nagłośnienia. Każdy koncert poza systemami grającymi do przodu potrzebuje również tych grających „do tyłu” czyli monitorów lub też nazywanych głośnikami odsłuchowymi/odsłuchami. Nie mogą to być przypadkowy sprzęt. Dlatego proponujemy bardzo dobrej klasy kolumny ElectroVoice ZXA-1.

Monitory odsłuchowe to często spotykane elementy scenografii sceny koncertowej. Muzycy potrzebują mieć możliwość usłyszeć wyraźnie muzykę którą grają. Popularne instrumenty, wzmacniane elektrycznie (keybord, gitara etc) nie dają żywego dźwięku. Dlatego trzeba nagłośnić je muzykowi. Nawet instrumenty „żywe” potrzebują odsłuchu – perkusista musi słyszeć resztę zespołu, sekcja dęta czasem potrzebuje trochę głośniejszego dźwięku aby przebić „hałas” koncertu. No i oczywiście wokalista – jeżeli ma śpiewać ładnie musi się słyszeć. Głośniejsze śpiewanie mu nie pomoże – odsłuch jak najbardziej.

Ale odsłuch przydaje się nie tylko podczas koncertu – prelegenci mogą mówić naturalnie kiedy się słyszą wyraźnie, modelki na wybiegu łatwiej złapią rytm muzyki, a odsłuch na zapleczu pozwoli trzymać rękę na pulsie, każdemu kto musi wiedzieć co się dzieje na scenie i kiedy jego kolej.

Kolumny ElectroVoice ZXA-1 to aktywne kolumny o dużej renomie. Wielokrotnie nagradzane na targach, polecane są przez zawodowców. Jakoś oraz selektywność dźwięku pozwala na usłyszenie nawet najdrobniejszych detali. Dobra jakość tego sprzętu odbija się w jego popularności – wybierane są przez muzyków, akustyków czy DJów.

Kolumny są aktywne, co znaczy, że mają wbudowany wzmacniacz. Po podłączeniu do prądu można wykorzystywać dowolne źródło dźwięku bez żadnego dodatkowego osprzętu. Dzięki temu głośniki można również wykorzystać do innych celów niż odsłuchy. W przypadku małych imprez świetnie nadają się jako system nagłośnieniowy. Z użyciem głośnika basowego ElectroVoice mogą być również systemem nagłośnieniowym na imprezach – patent często wykorzystywany przez DJ-ów.

Kolumny można położyć na boku (standardowo jak odsłuch) wyglądają elegancko i nie nachalnie. Można je też jednak postawić na kolumnach i potraktować jako system nagłośnienia. Waga nie odbiega od norm, a wygodny design pozwala na łatwy i wygodny transport.

Sposobów wykorzystania ElectroVoice ZXA-1 jest wiele – kolumny są na tyle uniwersalny i na tyle dobrze wykonane, że można korzystać z nich w każdej sytuacji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.