Music Machines Blog – Obsługa imprez

Kompleksowa Obsługa Imprez – Poznajmy się :)

Music Machines Dzieciom – czyli Gwiazdy Dzieciom w Stawiskach

W miniony weekend (13-15.07) mieliśmy przyjemność po raz kolejny wesprzeć Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko podczas Imprezy Integracyjnej z cyklu „Gwiazdy Dzieciom” w Stawiskach k./Kościerzyny. Maciej Molęda jako honorowy członek stowarzyszenia nigdy nie zrezygnuje z możliwości wsparcia tej szlachetnej inicjatywy – jako artysta czy jako partner techniczny. Jak co roku miało być WIĘCEJ, GŁOŚNIEJ i LEPIEJ. I jak najbardziej było!

Podczas weekendowych występów nie zabrakło koncertów, animacji, zabaw i uciechy wszelkiej. Na scenie pojawili się: Kasia Figura, Zbigniew Wodecki, Rudi Schuberth, Kwartet Rampa, Cornado Yanez i Brian Poniatowski i inni. Stawiska odwiedzili również goście „from a Galxay far, far away” czyli Grupa S.W.A.T w składzie Lord Vader, Imperator Palpatine, dwóch Szturmowców Imperium oraz pocieszny R2-D2. Wszyscy bawili się doskonale, nawet mimo przelotnych opadów…

Dla nas wszystko zaczęło się już w czwartek, kiedy trzeba było zacząć się pakować. Aby zawieźć scenę, nagłośnienie, oświetlenie, okablowanie i wszystko co tylko jeszcze może się przydać przyjechał specjalnie 6,5 tonowy TIR. A to i tak było mało, więc pojechał jeszcze mniejszy osobowy samochód transportowy. Cały dzień zszedł na pakowaniu i przygotowywaniu odjazdu. W piątek o 11.00 zaczęła się praca. Po raz kolejny bohaterem imprezy był Mobilny Amfiteatr. Nasza „kulka” stanęła sprawnie, doświadczenie pomaga, i można było zacząć kolejne elementy montażu.

W tym roku miejsce miały dwie premiery sprzętowe – okrągły trawers podwieszony pod kopuła sceny, oraz testowany system nagłośnienia Renkus-Heinz. Poza tym nie żałowaliśmy światła, aby stworzyć jak najlepsza atmosferę podczas koncertu. Były światła żarowe, lampy LED, efekty i oświetlenie inteligentne. Jak grać to z przykopem! Całość spinało nasze centrum dowodzenia, gdzie stanął między innymi niezawodny Roland Digital V-Mixing M-400.

Kiedy zaczęły się koncerty wiedzieliśmy już, że Renkus to był dobry wybór. Paczki grały czysto i dźwięcznie, mimo niepozornego wygladu sprawdzały się lepiej niż nie jeden profesjonalny system, a bas… bas masował wnętrzności miłymi motylami. Niektórzy patrząc na kopułę sceny zastanawiali się, czy nie będzie ona akustycznym problemem dla pełnego składu zespołu, który zagra tam razem z perkusją. Coż… mylili się – scena nigdy nie była i nie będzie problemem. Poza świetny wyglądem, świetnie nadaje się też na każdą muzykę.

Pierwszego dnia trochę padało, zabezpieczyliśmy więc testowany sprzęt Renkusa folią. Nic nie ujęło to jakości dźwięku. Następnego dnia, na mniejszej scenie postawiliśmy już tylko „połowę” zestawu. I znów co bardziej powiątpiewający zastanawiali się czy to nie za mało. Nie było za mało.

Weekend był głośny, wesoły i udany. Fajnie jest zrobić coś pro publico bono czy jak kto woli ad maiorem dei gloriam. Zwłaszcza wtedy kiedy za wszystko dziękują nam radosne miny dzieci. Bez ludzi którzy chcą pomagać tej imprezy by nie było. DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU.

PS. Możecie tutaj podejrzeć obszerniejszą galerię z wyjazdu, a niedługo videorelacja na YouTube!

Możliwość komentowania jest wyłączona.