Music Machines Blog – Obsługa imprez

Kompleksowa Obsługa Imprez – Poznajmy się :)

CWKS #5 – Wytwornice mgły

W dzisiejszym CoWtorkowym Komentarzu Sprzętowym trochę teorii spiskowych czyli… wytwornice dymu i mgły. Okazuje się, że to co niektórzy uważają za tajne urządzenia jest jak najbardziej normalnym sprzętem imprezowym. Tylko że w skali mikro.

Dym jest bardzo potrzebny i często stosowany na różnych imprezach. Poza dodawaniem efektu tajemniczości wpływa też bardzo dobrze na jakość efektów świetlnych. Powszechnie stosowane „dymiarki” spotkać można praktycznie w każdej dyskotece i na każdej imprezie z DJem. Umiejętnie wykorzystane sprawią, że nie potrzebne będą lasery – zwykłe efekty LED i trochę dymu pozwala uzyskać zbliżony efekt. Dzięki dymiarkom, snopy światła są wyraźnie widoczne, a poruszony przez tańczących dym dodaje miłej aury. Typowym urządzeniem tego typu jest Eurolite NH30. W zależności od modelu możliwe jest sterowanie pilotem bezprzewodowym (choć najczęściej i tak kabel wystarcza aby dosięgnąć do „stanowiska dowodzenia”). Warto pamiętać aby zaopatrzyć się w dobry płyn, bowiem zbyt gęsty może zatkać maszynę, a za rzadki nie zadziała.

Wytwornice dymu mają jednak pewną wadę – zapach. Są ludzie który charakterystyczny zapach dymu lubią, są tacy którzy go nie tolerują. Ciężko jest znaleźć osobę zupełnie obojętną.

Dlatego opisuję dziś również inne rozwiązanie – Maszynę do mgły JEM K1 HAZER. Czym się różni? Wytwarza bezwonną mgłę, która utrzymuje się w miejscu w przeciwieństwie do dymu, który szybko się rozwiewa. Może pracować w trybie ciągłym, który pozwala na utrzymywanie jednolitego poziomu mgły. Różne tryby pracy (ECO, Silent) pozwalają dopasować się do potrzeb wydarzenia. Poważną zaletą K1 jest możliwość sterowania za pomocą sterownika DMX czyli, podłączenia urządzenia pod komputer i sterowania nim razem z oświetleniem. Jako że efekty świetlne i mgła powinny być sprzężone, jest to bardzo korzystne wyjście. Solidna, przemyślana konstrukcja i ekonomiczność działania pozwala na długą pracę i utrzymywanie mgły.

Na co polecamy tego typu urządzenia? Generalnie dymiarki i wytwornice mgły proponujemy zawsze, kiedy efekty świetlne będą istotnym elementem wydarzenia. Może to być koncert, impreza, pokaz mody i każdy inny event. Dymiarki można również wykorzystać jako element show – np. podczas prezentacji nowego produktu lub logo. Pomysłów może być dużo i warto je zawsze rozważyć. Zapraszamy na naszą stronę http://obsluga-sceniczna.com/sprzet-naglosnienie/oswietlenie-obsluga-imprez aby zobaczyć jakie urządzenia świecące możecie połączyć z dymem i mgłą. A jeżeli macie pomysł a nie do końca wiecie jak go zrealizować to dzwońcie.

Co na zdjęciach? Dymiarka Eurolite, JEM K1 HAZER i kilka przykładów połączenia mgły i efektów świetlnych!

Możliwość komentowania jest wyłączona.