Music Machines Blog – Obsługa imprez

Kompleksowa Obsługa Imprez – Poznajmy się :)

CWKS #1 – CoWtorkowy Komentarz Sprzętowy

1 komentarz

###

Witam serdecznie na inauguracji nowej serii artykułów. CWKS, czyli CoWtorkowy Komentarz Sprzętowy poświęcony będzie naszemu zapleczu technicznemu. Co tydzień przedstawi się Wam nowy „bohater” naszych eventowych bojów. Forma CWKSu będzie lekka i swobodna, bez niepotrzebnego natłoku fachowej wiedzy i technicznych specyfikacji – to wszystko można znaleźć przecież na naszej stronie lub w internecie. Tutaj nasz sprzęt pokaże swoją bardziej „ludzką twarz” – dowiecie się dlaczego jest dobry, do czego najlepiej g0 użyć, jak sprawdza się w różnych warunkach. Zapraszam do lektury i komentowania. Jeżeli macie jakieś sugestie – piszcie. A dzisiaj…

###

…miałem duży problem na co się zdecydować. Czy nasze systemy nagłośnieniowe BOSE, a może coś z oświetlenia, albo jakiś efekt świetlny, aby początek serii był efektowyny. Po dłuższych rozważaniach doszedłem jednak do wniosku, że wszystko buduje się od podstaw. A taką podstawą na wielu imprezach jest… podest. Niech zatem będzie!


Każda konferencja, wykład, koncert potrzebują sceny – podwyższenia, które wyeksponuje artystów, wykonawców, prelegentów. Dlatego jednym z częściej zadawanych nam pytań są pytania o wynajem sceny. Dlatego  proponujemy nasze zbudowane na bazie… deskowania stropowego SKYDECK firmy Peri. Tak, wykorzystaliśmy technologie wykorzystywaną w budownictwie na potrzeby działalności eventowej. Dlaczego się zdecydowaliśmy na takie rozwiązanie? Podesty wykonane są z aluminium, dzięki czemu ważą bardzo mało, gdyż zaledwie 15kg, jednocześnie nie tracąc nic ze swojej wytrzymałości. Belki poprzeczne i umiejętne spawy sprawiają, że podesty stają się naprawdę wytrzymałe – co jak co oryginalnie miały podtrzymywać beton. Niska waga to też łatwość montażu. Jedna osoba z łatwością przeniesie podest, dobrze zbudowany może pokusić się nawet na noszenie dwóch jednocześnie.

Standardowym rozmiarem naszych podestów jest 150x75cm co daje nam 1,13mkw. Dlaczego w takim rozmiarze? Ponieważ jest on wygodny w transporcie i montażu. Jak już wspomniałem – z łatwością może go brać jedna osoba. W przypadku standardowych podestów 1x2m nie jest to już aż takie wygodne, a trzeba pamiętać, że im większy podest, tym też cięższy. Co to znaczy dla klienta – nasza wygoda i komfort pracy to realne przełożenie na koszt wynajmu, który może być nawet dwukrotnie niższy.

Poza wspomnianymi już podestami mamy także:

  • połówki 150×37,5cm – może dopełniać rozmiar sceny, a używając krótszych nóg może być szerokim stopniem (np. na całej długości sceny dzięki któremu łatwo będzie wchodzić od przodu)
  • kwadrat 75x75cm – wysunięcie ze sceny np. na mikrofon albo pulpit, jak również podwyższenie dla operatora kamery
  • schodek 75×37,5cm – mały schodek, wygodny i zgrabny, dobrze sprawdza się ustawiony z boku lub tyłu sceny

Oczywiście podesty to początek budowania sceny. Po spięciu ich od spodu, nomen omen, paskami spinającymi (albo bardziej swojsko trytytkami) pozostaje nam wysłonięcie. W nielicznych przypadkach klient decyduje się na podesty sote, najczęściej chce jednak aby scena wyglądała elegancko. Dlatego część podestów ma na ramie rzep do którego przypinana jest czarna wysłonka, ukrywająca nogi. Dzięki wysłonięciu pod sceną można pod sceną poprowadzić niezbędne okablowanie lub zrobić podręczny schowek. Niczego nie będzie widać, więc „bałagan” nie będzie raził. Oczywiście są też wyjścia kompleksowe. Całość sceny pokryta może być wykładziną w wybranym kolorze, albo bardzo eleganckim błyszczącym HIPSem (białym lub czarnym).

A tutaj już bezpośredni odnośnik do sekcji mówiącej o naszych podestach.

Co znajdziecie na zdjęciach:

  • schematyczny opis naszych poestów
  • schody zbudowane z podestów
  • scena pokryta hipsem

PS.: jeżeli macie jakieś konkretne pomysły na kolejny temat – piszcie do nas na Facebooku.

Pozdrawiam, Vic!

 

One thought on “CWKS #1 – CoWtorkowy Komentarz Sprzętowy

  1. Pingback: Wynajem małej sceny « Music Machines Blog